Skip to main content

W miniony weekend włoski dom projektowy Dolce & Gabbana ogłosił swoją pierwszą w historii kolekcję wnętrzarską, Dolce & Gabbana Casa, na pokazie Alta Moda w Wenecji. Elegancka kolekcja kolorowych osobliwości oferuje pełną gamę wyposażenia, od sof, przez jadalnię, po szafki nocne — każdy ozdobiony jednym z czterech charakterystycznych motywów: śródziemnomorskim błękitem, sycylijskim carretto, leo i zebrą.

„Chcieliśmy eksplozji kolorów, emocji, zapachów” – mówią Domenico Dolce i Stefano Gabbana. „Każdy motyw uosabia inny styl życia”.

Tworząc swoje kreacje, współpracowali z kilkoma weneckimi markami i artystami, od legendarnych wytwórców szkła z Murano, takich jak Barbini i Salviati, po luksusową firmę tekstylną Tessitura Luigi Bevilacqua.

Inspiracją do stworzenia kolekcji była potrzeba, stworzenia niezwykłego miejsca w naszym domu podczas okresu lockdownu. „Okoliczności, których ostatnio doświadczyliśmy, doprowadziły nas do jeszcze intensywniejszego przeżywania środowiska domowego i poświęcenia mu uwagi, którą często pochłaniał codzienny szał” – mówią Dolce i Gabbana.

Postanowili więc stworzyć elementy, które nie tylko podkreślają przestrzeń, ale ją tworzą i definiują w całości. Podobnie jak ich ubrania, które wydają się zawsze ucieleśniać aurę czarującej, zmysłowej Włoszki, Dolce & Gabbana Casa jest żywa, kobieca i odważna, przeznaczona dla maksymalisty, który emanuje przepychem, uważa lamparta za neutralny, i ubiera sibie i swój dom „w wyobraźni i fantazji”, jak to określili Dolce i Gabbana.

Kolekcja wkrótce będzie dostępna w showroomie Luxarte przy placu Piłsudskiego 9 w Warszawie.