Skip to main content

Trendy w świecie designu nieustannie ewoluują, ale nigdy wcześniej powrót do natury nie był tak silny jak teraz. Wraz z przyjaznym środowiskiem i naturalnymi materiałami pojawiają się inne wpływy, ukształtowane przez ideę zrównoważonego luksusu. Ta edycja Milan Design Week była pokazem tego, jak marce Valcucine udało się połączyć tradycję i innowację, tworząc ciepłe i eleganckie otoczenie bez poświęcania klasycznych wytycznych technologicznych produktu, które wspierają niezrównaną jakość tych włoskich kuchni.

Nowy etap w ewolucyjnej podróży, która umożliwiła połączenie typowych materiałów technicznych, takich jak stal, aluminium i szkło, z materiałami naturalnymi, takimi jak drewno, marmur i kamień, a także dodatkami o różnym pochodzeniu geograficznym, takimi jak skandynawskie drewno, ceramika azjatycka, śródziemnomorska terakota i włoskie szkło, z kuchniami zaprojektowanymi tak, aby były elastyczne i dostosowywały się do architektury przestrzeni.

Valcucine jest przykładem tego, jak inżynieria projektowania i tradycja włoskiego rzemiosła mogą połączyć się, aby stworzyć produkty najwyższej jakości, a nowy showroom zaprezentowany podczas Milan Design Week 2023 jest symbolem wyrafinowanego i charakterystycznego sposobu interpretacji zrównoważonego luksusu przy zachowaniu wartości firmy, takich jak ponadczasowość, dobre samopoczucie i innowacyjność.

Fotografie: Michele Salucci | ImmaginAria