Skip to main content

Tegoroczna kolekcja marki Bentley Home wprowadziła oszałamiającą gamę nowych mebli do domu lub biura, kontynuując współpracę nawiązaną pomiędzy zespołem projektowym Bentley Motors, a designerami odpowiedzialnymi za kolekcję Home.

Nawiązania do motoryzacji w kolekcji mebli pokazują detale, które zostały przeniesione z charakterystycznych wzorów i form, dobrze znanym fanom marki Bentley. Z pewnością nie tylko kierowcy tych pięknych samochodów będą pod wrażeniem kolekcji mebli. Oryginalna atmosfera i najwyższy kunszt rzemiosła zrobi wrażenie również na osobach ceniących najwyższą jakość i ponadczasowy design.

Zaprezentowana podczas Tygodnia Designu w Mediolanie w 2024 r. kolekcja oferuje ogromne możliwości personalizacji poprzez wybór wykończeń – tak jak każdy samochód Bentley. Forniry, skóry i tkaniny są łącznikiem, tworzącym dialog między wykończeniem wnętrza samochodu, a wyposażeniem wnętrz. charakterystyczne motywy tkanin podkreślone zostały nićmi z miedzi i tytanu, nawiązującymi do świata motoryzacji.

Najnowsza kolekcja prezentuje nie tylko nowe wykończenia ale zupełnie nowe kształty. Carlo Colombo stworzył fotel i krzesło Chilton, które charakteryzują się fornirowymi pasami skontrastowanymi ze skórzana tapicerką, podczas gdy jego łóżko Langport ma zewnętrzne panele, które mogą być fornirowane lub wykonane z szerokiej gamy materiałów, w tym skóry ekologicznej i licznych tkanin.

Tymczasem Francesco Forcellini przedstawia dwa elementy, które idealnie nadają się do domowego biura. Fotel biurowy Bollington ma minimalistyczne oparcie przechodzące w podłokietniki, aby odzwierciedlić organiczny charakter projektów samochodów Bentley. Biurko Wilton do reprezentuje kunszt stolarski w kształcie jak i w wykończeniu forniru degrade, polegającym na stopniowym lakierowaniu w celu dodania kontrastu do rysunku drewna.

Kolekcja mebli Bentley Home to przepływ energii i dynamiki motoryzacji do świata wnętrz. Zawsze jesteśmy pod wrażeniem przenikania się inspiracji, kształtów i motywów charakterystycznych dla marki Bentley. Dzięki temu projektanci dają nam możliwość kreacji doświadczenia, które możemy wprowadzić do wnętrz naszych Klientów, zapewniając przy tym najwyższą jakość materiałów i rzemiosła.