Skip to main content

Najnowsza kolekcja Bentley Home została zaprezentowana 5 kwietnia w atelier pod adresem Corso Venezia 36 w Mediolanie. Dziedziniec kolumnadowy z krzyżowymi sklepieniami wraz z ogromnymi schodami zabytkowego Palazzo Chiesa z końca XIX wieku, jest wstępem do współczesnej przestrzeni o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Kontrast między neoklasyczną architekturą budynku a odważnym wnętrzem Atelier został uzupełniony przez użycie kluczowych elementów, takich jak kamień, lustra i skóra, które stanowią oprawę dla mebli z kolekcji Bentley Home.

Centralną przestrzeń Atelier przecinają promienie światła i nieoczekiwane odbicia, które z dużych okien przebijają się przez ścianę w całości obramowaną lustrami. Z jednej strony widok na panoramę Mediolanu, nowoczesny i technologiczny, a z drugiej na dziedziniec, na którym króluje natura i historia. Rezultatem jest kontinuum wielozmysłowych doświadczeń i dotykowego uroku, zaproszenie do spędzenia czasu i kontemplacji. Jedna przestrzeń przechodzi w drugą, zapraszając gości do doświadczenia ekskluzywnego świata Bentley Home: intymnych salonów wzbogaconych meblami z luksusowego drewna Degradé, wystawnego apartamentu ze wspaniałym tarasem wychodzącym na dziedziniec. Wyjątkowa strefa Atelier, niczym warsztat krawiecki, reprezentuje esencję stylu życia Bentley Home: przestrzeń, w której luksusowa personalizacja nabiera kształtu pośród najlepszych skór, marmurów i drewna.

Atmosferę uzupełnia wybór limitowanych elementów zaprojektowanych przez Xaviera Lusta. Prace ujawniają poetykę belgijskiego projektanta i jego eksperymentalne podejście do materiału. Dynamizm i lekkość spotykają się z wytrzymałością i odpornością metalu, a krzywe, odbicia i zaokrąglenia demonstrują styl artysty i doskonale pasują do świata Bentley Home.

Leave a Reply