Skip to main content

Centralnym punktem najnowszej kolekcji marki Karl Lagerfeld Maison jest kuchnia Quai Voltaire. Nazwa pochodzi od jednej z ulubionych dzielnic Paryża Karla Lagerfelda. Projektant był powszechnie znany z miłości do sztuki i architektury, a design kolekcji był zachowuje niezwykłą równowagę pomiędzy wpływami Art Deco i ruchu Bauhaus, reprezentującym rodzinne korzenie Karla.

Każda nowa linia KARL LAGERFELD MAISON zostanie zaprojektowana i stworzona we współpracy z innym gościnnym projektantem; pierwsza kolekcja marki została opracowana wspólnie z projektantem Matteo Nunziati.

„Kuchnia to miejsce codziennego życia, w którym spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną, aby spędzić chwile serdeczności i dzielenia się” – wyjaśnia Caroline Lebar, wiceprezes ds. wizerunku i komunikacji w KARL LAGERFELD. „Kolekcja Quai Voltaire oferuje nie tylko najnowocześniejszą przestrzeń do gotowania, ale także innowacyjny design, w którym sztuka gastronomiczna może zostać wyrażona w minimalistycznym i eleganckim otoczeniu.

Quai Voltaire jest starannie wykonany przez włoskich rzemieślników z cennych i starannie dobranych materiałów: czarnego marmuru, błyszczącej czarnej stali, lakierowanych drzwi aluminiowych i czarnego marmuru Zimbabwe. Urządzenia są doskonale wkomponowane w projekt, tak aby stworzyć gładką i idealną powierzchnię, która nadaje całemu systemowi monolityczny wygląd, łącząc formę i funkcjonalność.

Kolekcja, w której współczesna kreatywność łączy się z wysokiej jakości know-how zakresie produkcji, zadebiutowała podczas Milan Design Week 2023 i jest teraz dostępna również w ofercie Luxarte Fashion for Home.