Skip to main content

“Solstice” to pierwsza kolekcja Outdoor marki Bentley Home, która jest fascynującą podróżą, będącą efektem twórczej dyskusji i eksperymentów między projektantem Bentley Home, Carlo Colombo i Bentley Motors. Niezwykła podróż, którą Bentley Home rozpoczął na Sycylii w 2021 roku, przemierzając piękno naturalnego krajobrazu, historii i dziedzictwa kulturowego, znalazła się u celu “Przesilenia” – jak możemy przetłumaczyć nazwę kolekcji.

Tożsamość kolekcji ukształtowała się interakcji między doskonałością włoskiego rzemiosła, a wizją brytyjskiej marki. Kultowy grill Bentley Matrix został na nowo zinterpretowany i stanowi ramę dla nowej kolekcji mebli.

Zewnętrzna rama ze stali nierdzewnej obszyta ręcznie skórą przez rzemieślników z nadaje modelom z kolekcji współczesną nutę, która wtapia się w krajobraz z naturalną elegancją. Lekkie, ażurowe elementy grilla zostały połączone z pełną formą tapicerki. Skóry i naturalne tkaniny można wybrać spośród gamy neutralnych kolorów, od odcieni ziemi po nuty akwamarynu.

Oprócz aksamitu, szenilu i satyny poddawanych specjalnej obróbce, by sprostały zewnętrznym warunkom atmosferycznym przeprowadzono unikatowe badania nad tekstyliami, które najlepiej wpisują się w zrównoważony styl życia. Nowa kolekcja Outdoor jest również dostępna w wykończeniu z ekskluzywną tkaniną MARM \ MORE® wykonaną z proszku marmurowego, stworzoną i opatentowaną przez włoski start-up Fili Pari. Tkanina została opracowana i wyprodukowana przez Limonta dla Bentley Home.

Dodatkowo dla kolekcji dostępna jest również nowa tkanina konopna Colwyn, stosowana w trzech różnych kolorach: Cool Grey, Laguna i Desert. Konopie to jedno z najstarszych włókien roślinnych, jego początki sięgają 6000 lat. Uprawiana bez użycia nawozów i chemikaliów, jest najbardziej odpowiednią naturalną tkaniną do zewnętrznego użytku, ponieważ jest odporna na ekstremalne warunki klimatyczne. Materiał Colwyn jest poddawany obróbce antystatycznej i wodoodpornej: kurz i płyny spływają z powierzchni bez wnikania we włókna, dzięki czemu jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Stalowa krata, stanowiąca ramę dla kolekcji została wykończona w polerowanym efekcie lustra. Każda pojedyncza listwa jest wycinana za pomocą sterowania numerycznego i posiada wyrafinowane zmiany w przekroju, które tworzą eleganckie drgania w splocie.

Niezwykle lekki i wygodny leżak opalania przenosi styl życia Bentley Home na świeże powietrze. Zwrócono uwagę na każdy szczegół, który został zaprojektowany, aby uzyskać balans między rozmiarem, liniami i teksturami.

Kolekcję Solstice uzupełnia seria stolików kawowych i bocznych. Stalową podstawę wieńczy okrągły marmurowy blat, dostępny do wyboru w trzech wykończeniach Mont Blanc, Silk Brown lub uroczym Emerald Green.